Kahvenin Mükemmel Serüvenini Keşfedin!

Hakkımızda

2002 yılında İsviçreli Egro Coffee Systems’in Türkiye distribütörü olarak kahve piyasasındaki faaliyetlerine başlayan Enka Civata Grubu, bu tarih itibariyle, Türkiye’nin dört bir yanından müşterilerine kahve makine ve ekipmanları satışı, teknik servis ve satış sonrası organizasyonlarıyla hizmet vermeye başladı. Tüm dünyada olduğu gibi, kahve tüketiminin ülkemizde de artacağını öngören firmamız, 2006 yılında, uzun bir araştırma dönemi sonucunda, tamamı İtalya’dan getirilen makinelerden oluşan kahve kavurma ve ambalajlama tesisini kurdu. İşviçre ve İtalya’dan uzman ekiplerle birlikte ürün portföyümüzde yer alacak kahvelerin nitelikleri belirlenerek, bize özel blendler oluşturuldu. Yine 2006 yılında, İşviçreli Egro firması ile yapılan bir anlaşma ve işbirliği ile Egro markasının Türkiye kullanım hakları alındı ve Egro, Enka Civata Grubunun tescilli markası oldu. Böylece tüm kahve organizasyonlarımızı Egro Coffee System markasıyla gerçekleştirmeye başladık.

Tüm dünyada kahvenin, kahve üretim ve organizasyonunun kalitesini gösteren en önemli belge UTZ sertifikasıdır. Egro Coffee Systems, kahve kavurma proseslerini gerçekleştiren firmalar arasında, UTZ sertifikasına sahip ilk ve tek Türk firmasıdır.

Firmamız, Türkiye’de kahve makinelerinin satışı ve teknik servis hizmetinin yanı sıra çekirdek kahveler ve yan ürünlerin üretimi, satışı ve dağıtımını da yapmaktadır. Teknik servis altyapımız ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan bayilerimizle hem makine/ekipman hem de ürün tedariği konularında müşteri memnuniyeti hedefimizdir.

Halen, Enka Civata Grubunun kurumsal anlayışıyla Türkiye’nin en prestijli üretim bölgesi olan Gebze Organize Sanayi bölgesindeki tesislerimizde hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz.

Egro... Kahvenin çekirdekten fincana olan serüveni...

Egro Coffee Bir Enka Civata Kuruluşudur.